Hledáte skladové
nebo výrobní prostory k pronájmu?

Najdeme je pro Vás!

Vyplňte prosím níže uvedená pole, aby Vás mohl náš konzultant kontaktovat.

  Savills CZ s.r.o. se sídlem v Praze, Na Florenci 2113/15, 110 00 Praha 1 je správcem osobních údajů, které poskytujete v tomto formuláři. Vámi poskytnuté údaje budou zpracovávány pro marketingové účely, jako je zasílání nabídek pronájmů průmyslových nemovitostí a informací o službách a činnosti společnosti Savills prostřednictvím komunikačního kanálu, který si zvolíte (telefonicky nebo e-mailem).

  Základem pro zpracování Vašich údajů pro tento účel je souhlas, který jste udělili jejich zpřístupněním a zasláním společnosti Savills prostřednictvím formuláře. Poskytnutí Vašich údajů je dobrovolné, nicméně poskytnutí Vašeho jména, e-mailové adresy nebo telefonního čísla je nezbytné k tomu, abychom Vás mohli kontaktovat prostřednictvím Vámi zvoleného komunikačního kanálu.

  Top
  Home / SLUŽBY /  Průzkum trhu
  Skonfiguruj swój magazyn

  Průzkum trhu

  Klientům poskytujeme poradenství a analýzy připravené specialisty na komerční a globální průzkum trhu v oblasti nemovitostí.

  Každý tým se věnuje svému specifickému sektoru. Máme bezkonkurenční reputaci pro poskytování přesných a včasných analýz, výzkumů a komentářů ve všech sektorech trhu.

  Jsme dobře zavedený a nezávislý tým, naše rady jsou vždy čestné a jasné. Ke každému projektu přistupujeme individuálně, ať už jednáme v zájmu vlastníka pozemku, developera, investora, banky nebo veřejného sektoru.

  Chcete-li se o této službě dozvědět více, obraťte se na našeho odborníka:

  Lenka Pechová

  Senior Research Analyst

  e-mail: lenka.pechova@savills.cz

  tel.: +420 604 387 407


  Veronika Králová

  Research Analyst

  e-mail: veronika.kralova@savills.cz

  tel.: +420 755 308 015

  Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho průzkumu trhu, pokud chcete dostávat pravidelné informace o realitním trhu:

   

  Česká republika

  Český trh skladových prostor je po Polsku druhý největší v regionu střední a východní Evropy a celková rozloha moderních prostor určených k pronájmu převyšuje 12 milionů m2. Největší část těchto stávajících průmyslových prostor je soustředěna na pěti hlavních dílčích trzích: v Praze a jejím okolí, v Plzeňském kraj, Jihomoravském kraji (zahrnujícím Brno), Moravskoslezském kraji (zahrnujícím Ostravu) a Středočeském kraji.

  Zbývající postavené prostory se nachází podél hlavních dálničních tahů (zejména dálnice D1, D5, D8 a D10), dále podél německých hranic a ve větších krajských městech, jako jsou Liberec, Mladá Boleslav, Hradec Králové nebo Pardubice.

  Vůbec první moderní průmyslové objekty vznikly západně od Prahy v roce 1997, regionální trhy se začaly ve větším měřítku rozvíjet v letech 2006-2007. V současné době tvoří pražský trh téměř 30 % (3,5 mil. m2 ) celkové plochy prostor postavených v ČR a zbývajících 70 % se nachází v sekundárních a terciárních lokalitách. Do budoucna budou nové projekty a průmyslové lokality vznikat především na regionálních trzích, protože pozemků vhodných pro průmyslovou výstavbu v okolí Prahy je již velmi málo.

  Na českém trhu dominují mezinárodní developeři. Největším podílem prostor v ČR disponuje společnost CTP, která má také nejvyšší počet existujících parků. Druhým největším developerem v České republice, podle celkové pronajímatelné plochy postavených prostor, je Prologis, za nímž následuje developerská společnost P3.

  V roce 2016 klesla míra neobsazenosti v ČR pod 5 % a od té doby tuto hranici již nepřekročila. Navzdory vysokému objemu nové výstavby v letech 2022 a 2023 zůstává míra neobsazenosti extrémně nízká a průměr za celou ČR se pohybuje kolem 2 %.

  Z hlediska aktivity nájemců byly pro český průmyslový trh historicky nejsilnějšími obdobími roky 2021 a 2022, kdy v obou letech čistá poptávka přesáhla 1,5 milionu m2. Oproti těmto rekordním rokům se čistá nájemní aktivita v roce 2023 snížila o 38 % a vrátila se na před-covidovou úroveň. Během nejsilnějších let (které byly zároveň obdobím Covidu) byla poptávka po logistických a výrobních prostorách v České republice tažena sektorem e-commerce a maloobchodem, výrobní společnosti (a konkrétně automobilový průmysl) však dlouhodobě zastávají významnou pozici.

  Vzhledem k vysoké úrovni poptávky zaznamenané v posledních letech a omezené nabídce doporučujeme nájemcům, aby se začali zabývat svými skladovými a výrobními kapacitami alespoň 12-16 měsíců před termínem možného ukončení současného nájemního závazku nebo před požadovaným datem nastěhování. V případě požadavků na plochu větší než 5 000 m2 je nejlepší začít prověřovat možnosti alespoň 24 měsíců předem.

  Celková rozloha postavených prostor
  11 275 000 m2

  Prostory ve výstavbě
  1 379 000 m2

  Míra neobsazenosti
  1,93 %

  Poslední aktualizace: 31.1.2024 r.